На 10 стойностни двубоя във формати К1, ММА и МАХ 1 станаха свидетели зрителите на 45-ата галавечер от поредицата „Максфайт“, която се проведе в Слънчев бряг, съобщиха организаторите.

Кулминация на вечерта бе 5-рундовият сблъсък за шампионския пояс в кат до 84 кг по правилата на МАХ 1, който противопостави световния ни и европейски шампион Александър Петров срещу европейския шампион от Молдова Максим Заплитний. Мачът завърши с 3:0 съдийски гласа в полза на българския боец, който счупи ръката си още в първата минута на първия рунд на мача срещу коравия си съперник. Въпреки болката Сашо Петров изигра всичките 5 рунда по 3 минути и триумфира с бутиковия шампионски пояс на бойната организация. Добрата игра на Максим Заплитний обаче бе причина организаторите единодушно да преценят, че между двамата ще има мач реванш след възстановяването на Петров.

Драматична среща по правилата на К1 направиха двете световни шампионки Александра Димитрова и Теодора Кирилова, в която победител бе носителката на злато от Световното по муай тай и трикратна златна медалистка Теодора Кирилова. Публиката на крака вдигна и сблъсъкът между Александър Рибников и Мартин Копривленски, в която победи Мартин. В корнера на по-малкия от братя Копривленски бе имено „Глори“ звездата ни Стоян Копривленски, който ще се качи на ринга точно след месец, когато е следващата галавечер от поредицата „Максфайт“.

Зрелищни победи записаха още Теодор Христов, Симеон Наковски, Мирослав Милков, Симеон Станчев, Вадим Мисак,Николай Валериев и Инсав Алавия в другия мач при жените.

„Максфайт 46“ ще се проведе на 2 август в амфитеатър „Арена“ в Свети Влас. Организацията планува и 47-ото си събитие, което ще се проведе през октомври в София.