„Черноморец“ загуби с 27 точки разлика от столичния „Левски“, воден от култовия треньор Константин Папазов-Тити, отложения си двубой от 12-ия кръг на НБЛ. Бургазлии не успяха да зарадват своите фенове, изпълнили почти докрай трибуните на зала „Бойчо Брънзов“ в жк „Зорница“.

Баскетболната среща премина под абсолютната доминация на столичани, които не допуснаха нито за минута да бъдат догонващи в резултата – нещо повече, на моменти дори водеха с над 30 точки разлика. Финалният сигнал на мача дойде при 96:69 за „Левски“.

Националът Андрей Иванов дебютира за „Черноморец“. Но неговите усилия, както и тези на Георги Боянов, отбелязал 22 точки, се оказаха недостатъчни за превес на домакините.

За столичани блестеше Ивица Радич, който записа 28 точки и 11 борби. Марио Литъл добави 24 точки, а с 19 се отличи националът Венцислав Петков.

Тити Папазов умело направляваше своите баскетболисти с типичните си атрактивни жестове и физиономии. Той не пропусна и да поспори със съдията. Но накрая поздрави джентълменски старши треньора Васил Евтимов и играчите на „Черноморец“.

След тази среща „Левски“ успя да се закрепи на третото място в класирането, а „Черноморец“ остава четвърти с 11 победи и 7 загуби. Бургазлии излизат на терена в зала „Бойчо Брънзов“ още в сряда, когато ще се изправят срещу пловдивския „Академик“ в мач от 19-ия кръг на НБЛ.