Баскетболният „Черноморец“ спечели пета победа от началото на първенството в НБЛ, надделявайки над старозагорския „Берое“ със 76:58. Успехът дойде пред почти пълни трибуни в зала „Бойчо Брънзов“ в съботната вечер. Сред зрителите бяха и доста популярни личности начело с бургаския кмет Димитър Николов, който накрая лично отиде и поздрави победителите. Той беше придружаван от председателя на спортната комисия в Общинския съвет – Йордан Георгиев. В залата беше и легендарният състезател и треньор по баскетбол Петко Маринов.

Черноморци започнаха мача устремно, но бяха изненадани от бойката игра на гостите. Почти равностойните първи 10 минути завършиха само с две точки в полза на бургазлии – 19:17.

Във втората част домакините, водени от чернокожите перли Кортни Белджър, Тони Троча и Уендъл Люис, увеличиха оборотите и дръпнаха с 40:32.

Бургазлии вече бяха очевидно по-добрият тим през третата част, в която увеличиха аванси си на 22 точки – 63:41.

Макар и да не бяха изключително резултатни, черноморци приключиха двубоя с изразителна победа – 76:58.

Най-резултатен за домакините беше Кортни Белджър, вкарал 16 точки. Веднага след него са Тони Троча, завършил с дабъл-дабъл – 14 точки и 16 борби, а Уендъл Люис се отличи с 13 точки.

За шест кръга в НБЛ „Черноморец“ вече има пет победи и със само едно поражение държи третото място във временното касиране – след „Левски“ и „Рилски спортист“. В следващия кръг бургазлии гостуват на четвъртия „Балкан“ (Ботевград).