Плевенският „Спартак“ триумфира в Бургас. Гостите напълно надиграха „Черноморец“ и заслужено се класираха за полуфиналите в НБЛ.

В третия мач от четвъртфиналната серията плевенчани се наложиха срещу отбора на домакините с категоричното 87:69 и с 2 на 1 победи продължават напред, където им предстои двубой срещу лидера „Рилски спортист“.

На практика се повтори първият мач между двата отбора, когато гостите се наложиха с подобна разлика в резултата отново в зала „Бойчо Брънзов“. Черноморци поднесоха приятна изненада, като върнаха равенството в общия резултат, надделявайки в Плевен с 1 точка разлика. Така днешният двубой се очакваше с голяма надежда, че бургазлии ще излязат крайни победители.

Пред препълнените трибуни „Черноморец“ започна ударно и взе първата четвърт с 26:21. След това обаче като че ли нещо се пречупи в играта на бургаския тим, „Спартак“ обърна бързо резултата и взе голяма преднина за 48:39 на почивката. През третата четвърт плевенските играчи бяха във вихъра си и в един момент дори водеха с 25 точки разлика. В края на двубоя черноморци намалиха загубата до 18 точки.

След края на мача плевенчани изпаднаха в дива радост, като отпразнуваха бурно класирането си за полуфиналите заедно с придружаващите ги няколко десетки фенове.

За бургазлии остават поуките. Очевидно липсата на играчи като Кортни Белджър, Тони Троча, Уендъл Люис, които придаваха класа на „Черноморец“, но си тръгнаха по време на сезона, оказа голямо влияние върху формата на отбора. Тихомир Желев и Георги Боянов играха на ниво през цялото време, но късата резервна скамейка си каза думата. В крайна сметка достигането до таза фаза на първенството може да се отчете като успех за момчетата на Васил Евтимов. Остава надеждата, че ръководството на клуба ще направи нужната селекция и догодина „Черноморец“ ще стигне още по-напред.