Баскетболният отбор на „Черноморец“ приключи с атрактивна победа домакинствата си в редовния сезон на НБЛ. „Жертвата“ беше „Берое“, който загуби с 11 точки разлика, а това беше най-малкото, след като на момента домакините водеха с над 20 точки преднина.

Мачът започна равностойно и дори гостите поведоха с 24:22. Черноморци натиснаха газта през втората четвърт и се оттеглиха като водачи на почивката при резултат 44:36.

През третата част домакините вече тотално доминираха, набраха солидна преднина с 15 точки разлика в своя полза.

В последната четвърт на мача шоуто на бургаските баскетболисти продължи, те на няколко пъти заслужиха овациите на публиката в зала „Бойчо Брънзов“ с атрактивните си изпълнения. В последните минути черноморци се поотпуснаха и вместо да разгромят съперника си, аристократично го пожалиха само с 11 точки пасив за крайното 89:78.

Георги Боянов беше най-резултатен за победителите с 22 отбелязани точки и 9 борби. По 18 точки вкараха Андрей Иванов и Тихомир Желев, а с 16 се отличи Евгени Хаджирусев.

С тази победа „Черноморец“ се утвърди на четвъртото място във временното класиране. На момчетата на треньора Васил Евтимов им предстоят три поредни гостувания за финал на редовния сезон в НБЛ.