„Черноморец“ разби отбора на ЦСКА като домакин в двубой от 19-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Бургазлии зарадваха многобройната публика в зала „Бойчо Брънзов“ в събота вечер с убедителна победа с резултат 100:84. Това беше и първа загуба като гост за тази година на „армейците“, водени от именития си треньор Росен Барчовски.

Черноморци имаха превъзходство през цялата среща и не оставиха грам съмнение кой е по-добрият отбор в момента. Те поведоха с 5 точки след първите 10 минути игра, а до почивката увеличиха аванса си до 50:41.

Баскетболистите на Васил Евтимов доминираха и в третата четвърт, която приключи с 15 точки аванс за тях при 75:60. В последната част бургазлии дори дръпнаха с 21 точки разлика, но в края ЦСКА успя да намали до 16.

Георги Боянов и Джордан Тъкър отбелязаха по 23 точки за победата на „Черноморец“, като първият добави 10 борби и 4 асистенции. Отново страхотен мач направи нисичкият в сравнение със съотборниците си канадец Мунис Туту, реализирал дабъл-дабъл – 20 точки и 13 асистенции. 17 точки и 10 борби добави роденият в Египет американец Макол Моайен. С дабъл-дабъл от 14 точки и 10 борби се отличи и Симеон Лепичев.

Дебют за бургазлии направи Николай Георгиев, който беше трансфериран през седмицата от отбора на „Шумен“.

Срещу ЦСКА „Черноморец“ записа осми успех от 17 мача в НБЛ и заема седмата позиция във временното класиране. В следващия кръг „акулите“ домакинстват на „Черно море-Тича“. Двубоят срещу варненци е на 8 февруари.