Баскетболистите на „Черноморец“ победиха тима на „Ямбол“ със 79:72 в мач от 22-рия кръг на НБЛ. „Акулите“ зарадваха феновете си в зала „Бойчо Брънзов“ с 13-ата си победа за сезона и остават в битката за топ 5 в класирането на първенството.

Победата за бургазлии не дойде никак лесно. Гостите започнаха по-добре срещата и в края на първата част водеха със 7 точки разлика. Във втората четвърт ролите се размениха и тя завърши при равен резултат – 37:37.

Играчите на „Черноморец“ натиснаха педалите през третата част и поведоха с 10 точки разлика. След това ямболии имаха добри минути и успяха да намалят преднината на домакините само на три точки.

В крайна сметка баскетболистите на Васил Евтимов успяха и с битка, и с тактика да спечелят двубоя със 7 точки преднина.

За „Черноморец“ се отличи Георги Боянов, записал 24 точки и 8 борби. 15 точки отбеляза Тихомир Желев, а 14 регистрира хърватинът Влатко Гранич.

В сряда „Черноморец“ приема плевенския „Спартак“ във важен мач за четвъртата позиция в класирането. Мачът е от 19,00 ч. в зала „Бойчо Брънзов“.