„Черноморец“ победи в морското дерби варненския „Черно море Тича“ в мач от осмия кръг в Националната баскетболна лига. Успехът е седми за „акулите“, които имат само едно поражение от началото на сезона.

Бургазлии образно казано „скриха топката“ на варненци, биейки ги с 21 точки разлика - 91:70.

Мачът в зала „Бойчо Брънзов“ обаче започна с превъзходство на гостите, които успяха да поведат с 5 точки след 10 минути игра. След това домакините се съвзеха и съумяха да се оттеглят с аванс от 5 точки на почивката.

През първата част на второто полувреме баскетболистите на Васил Евтимов продължиха да доминират на терена и натрупаха още по-сериозна преднина. Статуквото на терена се запази и през последната четвърт.

За състава на „Черноморец“ дебют пред бургаска публика направи 203-сантиметровият канадец Отас Йекекполор (Otas Iyekekpolor), който е с нигерийски корени. Той игра с номер 4, като беше очевидно, че още не е постигнал оптимална форма, но за в бъдеще ще се разчита на него.

Пореден силен мач направи американецът Уендъл Люис, който приключи с дабъл-дабъл – 36 точки и 12 борби. Георги Боянов също се разписа с двойни двуцифрени показатели – 19 точки и 11 борби, а 16 точки добави Тихомир Желев.

Това беше пета поредна победа за „Черноморец“, която остави отбора в челото на класирането в НБЛ. В сряда бургазлии гостуват в Самоков на лидера „Рилски спортист“.