Баскетболистите на „Черноморец“ ознаменуваха първия си домакински мач в Националната баскетболна лига пред публика с гръмка победа. Бургазлии разбиха гостите от тима на „Ямбол“ със 110:78 и спечелиха заслужените овации на привържениците си в зала „Бойчо Брънзов“.

Домакините дръпнаха още в началото на срещата с повече от 20 точки разлика. Така след първите две десетминутни части отборите се оттеглиха на 15-минутна почивка при резултат 59:30.

В третата част гостите живнаха и благодарение най-вече на тъмнокожия Алекзандър успяха да стопят малко разликата в точките. После черноморци отново се понесоха на вихъра на играта и попиляха съперника си с 88:50 в третата част. В края увеличиха аванса си и приключиха мача с 32 точки повече от съперника си.

Ръководството на бургаския клуб реши да направи жест към зажаднелите за емоции любители на баскетбола от града, като входът за зрителите беше безплатен. Изискването беше само да покажат зелен сертификат, който беше проверяван от охраната на входа на залата.

След четири изиграни кръга „Черноморец“ е сред лидерите в класирането на НБЛ с три победи и една загуба.