Отборът на „Черноморец“ победи „Берое“ с 91:79 (25:16, 17:24, 19:21, 30:18) като гост в Стара Загора в първа среща от 21-ия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Успехът бе четвърти пореден и общо десети от 19 изиграни мача за бургазлии, които заемат пето място във временното класиране със същия актив като четвъртия „Спартак“ (Плевен).

Двата състава направиха интересен сблъсък, преминал с превъзходство на гостите, но и доста амплитуди в играта и старозагорци на няколко пъти стигнаха до изравняване. „Черноморец“ дръпна с 9 точки след първите 10 минути, а в средата на втората част отбеляза най-голямата си преднина в мача от 15 точки при 38:23. Добра серия за домакините за около три минути ги доближи на 4 точки от противника при 34:38, а на почивката „Берое“ изоставаше само с две – 40:42.

Последва равностойна трета четвърт, в която „Черноморец“ натрупа аванс от 61:50 при оставащи малко повече от четири минути, но не отбеляза повече до края ѝ и Берое изравни за 61:61 преди последния период. В него гостите бяха по-убедителни, за по-малко от две минути поведоха със 72:61 и въпреки че старозагорци пак се доближиха на 3 точки при 79:82 две минути преди финала, не позволиха обрат.

Мунис Туту бе най-резултатен за „Черноморец“ с 26 точки, 7 борби и 5 асистенции, Джордън Тъкър завърши с 23 точки и 3 борби, а Георги Боянов добави 18 точки и 7 борби.

За домакините Ти Кей Идоджи се отчете с 18 точки и 10 борби, докато Дариъс Хол реализира 16 точки, 5 борби и 6 асистенции.

В следващия кръг от НБЛ „Черноморец“ ще гостува на Ямбол на 18 февруари.