„Черноморец“ победи плевенския „Спартак“ в мач от първенството в Националната баскетболна лига и по този начин се закрепи стабилно на четвъртата позиция във временното класиране. Бургазлии зарадваха възторжената публика в зала „Бойчо Брънзов“, постигайки втори пореден успех след този над „Ямбол“ миналата събота.

Плевенчани играха бойко и особено в началото на срещата стояха по-добре на терена. После обаче домакините натиснаха и се оттеглиха на полувремето със седем точки преднина – 38:31.

„Черноморец“ започна вихрено третата четвърт, като поведе с 15 точки разлика. В четвъртата част гостите успяха да намалят преднината на „акулите“ наполовина, но в крайна сметка домакините не допуснаха обрат и успяха да приключат нещата при краен резултат 79:66.

Най-добър на терена бе Георги Боянов, отбелязал 26 точки. С 13 се отличи Евгени Хаджирусев, а с 12 точки и 11 борби – хърватинът Влатко Гранич.

„Черноморец“ продължава битката за призовите места в НБЛ идната събота, когато от 19:00 часа ще има трети пореден домакински двубой – срещу старозагорския „Берое“.