„Черноморец“ е вицешампион на България по баскетбол. Бургазлии загубиха финалната серия от „Балкан“ (Ботевград), но постигнаха най-доброто си класиране в своята история.

Момчетата на Васил Евтимов започнаха колебливо шампионата в Националната баскетболна лига, но постепенно стабилизираха играта си и с привличането на няколко класни попълнения по време на първенството станаха най-атрактивният отбор до финала. Едва ли някой си е представял, че „Черноморец“ може да стигне толкова далеч в тазгодишното първенство, но това се случи за изненада на мнозина специалисти. Накрая все пак бургазлии отстъпиха пред класата на „Балкан“, но успехът им никак не е малък.

Кметът на Бургас Димитър Николов и баскетболната легенда Георги Глушков връчиха медалите и вицешампионската купа на черноморци, която от своя страна капитанът на отбора Георги Боянов я предостави на най-малките привърженици на отбора да ѝ се порадват.

„Балкан“ заслужено стана шампион за втора поредна година, побеждавайки и в трите финални срещи. След като постигна два успеха в Ботевград, тази вечер той се наложи и в зала „Арена Бургас“ – с резултат 83:75 (23:22, 21:21, 15:18, 24:14). Радостта на играчите беше споделена от няколкостотин техни фенове, които отпразнуваха бурно седмата титла на отбора в историята му.

„Черноморец“ няколко пъти водеше в резултата по време на мача, и то с разлика. Но накрая гостите успяха да обърнат нещата в своя полза благодарение на играчи като Христо Захариев, Денг Адел и Мануел Суарес, който бе избран за най-полезен баскетболист в плейофите и финалната серия в НБЛ.

За бургазлии най-резултатен беше Джордан Тъкър – 26 точки, 6 борби и 3 асистенции. Капитанът Георги Боянов се отличи с 24 точки и 6 борби.

С второто си място в НБЛ „Черноморец“ добива правото да участва в европейските клубни турнири през следващия сезон.