Баскетболният „Черноморец“ завърши на пето място след Втория етап от сезона в НБЛ. „Акулите“ доминираха в последния мач на 22 кръг и спечелиха гостуването си на „Ямбол“ със 100:78, съобщи basketball.bg.

Така момчетата на Васил Евтимов завършват Второто завъртане с 11 победи и 9 загуби и изпревариха „Спартак“ (Плевен), който е с 10-10.

„Ямбол“ остава на осма позиция със 7-13 и също ще играе в турнира за efbet Купата на България.

Канадецът Мунис Туту вкара 20 точки с 8 асистенции и 7 борби за победата, 18 и 17 борби добавиха Джордан Тъкър и Георги Боянов, Николай Титков наниза 4 тройки.

„Изиграхме един фантастичен мач. Във всяка следваща част вкарвахме повече точки, което означава, че имаше енергия, хъс и защита. И това много ми хареса. Когато момчетата изпълняват това, което искам от тях, много по-често ще можем да се похвалим с победа в края на мача. Всички тези неща, които искахме да постигнем в последните пет мача, се случиха. Сега искам да поздравя моите две момчета, които заминават за националния отбор - Георги Боянов и Симеон Лепичев. Пожелавам им от все сърце успех и да зарадват всички нас, всички българи, с две победи. На другите състезатели ще дам почивка, за да можем след това да се подготвим за последната врътка на шампионата“, коментира старши треньорът на Черноморец“ Васил Евтимов.

Източник и снимка: basketball.bg