Пилотът на бургаския клуб „Вромос” Пламен Камбуров с Мицубиши Лансър Ево 9 защити титлата в серия Макси, като спечели последния манш на последното състезание за сезона – писта Диамо. Това бе един от най-драматичните финали на писта в българския автомобилен спорт. Битката за титлата бе много оспорвана, въпреки лошите атмосферни условия – силен студен вятър. А кандидатите за короната бяха трима.

В първия манш победата спечели Константин Маршавелов (КА-2 рейсинг) с Мицубиши Лансър Ево 10, който тръгна от първа позиция и направи най-бързата обиколка – 1:00,802. Втори бе Илия Царски (Автоцар рали сервиз) с Мицубиши Лансър Ево 9, а трети стана Камбуров, който допусна грешка, завъртя се и остана на 3-о място. Царски от своя страна се опита да атакува Маршавелов, но не успя. Така класирането придоби следния вид – Камбуров 197,5 т., следван от Маршавелов – 194 и Царски 193 т. Разликата между първия и третия бе само 4,5 т. Явно всичко щеше да се реши във втория манш. Марщавелов отново бе на първа позиция, но Царски направи перфектен старт и взе холшота, като се изстреля напред и поведе. Втори стана пилотът на Вромос Камбуров, който бе по-бърз при потеглянето и излезе на втора позиция. Маршавелов пък закъсня на старта и остана 3-и. Две обиколки преди финала Камбуров атакува успешно Царски и го изпревари, за да пресече първи финала и да защити титлата си. Косьо Маршавелов финишира 3-и.  Пламен направи и най-бързата обиколка в надпреварата, за да вземе и точката бонус за най-бърза обиколка.

Така титлата остана при Камбуров, който завърши с 223,5 т., Царски остана втори в шампионата с 211 т., а само на две след него – с 209 т. остана Маршавелов. Камбуров спечели и последния 7-и кръг от шампионата писта Диамо с 41 т., с толкава точки – 41, втори остана Маршавелов, а трети бе Илия Царски с 36.

Традиционно Бургас винаги е бил един от градовете с много представители в автомобилния спорт. През последните години почти всеки сезон някоя от титлите в различните шампионати, се озовава в ръцете на пилоти от морския град. Със защитената титла на Камбуров от този сезон, бургаските тимове записват и първият шампион в най-престижния клас.