Българската федерация по автомобилен спорт награди призьорите в различните дисциплини и класове за сезон 2018. Бяха раздадени 149 купи и над 100 плакета. Сред отличените най-добри състезатели и отбори от тази година бяха бургаската легенда на автомобилния спорт Стоян Апостолов и неговият клуб ''Елена Тийм'', съобщиха от Общината.

В генералното класиране на дисциплина ''Затворен маршрут'' в серия ''Туринг'', Стоян Апостолов зае второто място, след като в две от последните състезания (писта ''Дракон'' и писта ''Серес'') той категорично триумфира над преследващия го в класирането осемнадесетгодишен пилот Давид Будев.

При отборите принос за спечелването на второто място в генералното класиране за бургаския спортен клуб ''Елена Тийм'' имат: Александър Димитров, Мариян Стоянов, Симеон Кандаров, Слави Рупчев и Гинчо Пачев.

Българската федерация по автомобилен спорт връчи на Община Бургас плакет за цялостен принос към автомобилния спорт за сезон 2018.