Почти сензационна развръзка предложи 23-ото издание на ралито за жени „Елена Апостолова“, което традиционно се провежда в Бургас по случай 8 март. Победител стана пенсионерка от София - 68-годишната Констанца Томова, управлявайки автомобил „Фиат Сенченто“. Освен че е генерален победител в състезанието, столичанката спечели и паралелния слалом и взе купите за най-атрактивен участник и за най-голяма състезателка. Връчен ѝ беше и призът за дългогодишен принос в автомобилния спорт, тъй като тя е многократната шампионка на България и професионален навигатор.

Томова участва за втори път на дамското рали в Бургас, като първият път е бил преди десетина години. Тя разбрала преди два дни за състезанието и решила да дойде от столицата специално за него.

„Този спорт за мене е сърцето, душата, любовта, всичко. И всеки ден да има състезания, ще ходя да се състезавам“, заяви развълнувана победителката пред Gramofonа.com.

Констанца се занимава с автомобилния спорт, откакто е взела книжка преди 45 години. Запалил я по него вече покойният ѝ съпруг, като за първи път е стартирала заедно с него през 1979 г. на рали „Златни пясъци“. Томова е майстор на спорта по автомобилизъм, била е и пилот, и навигатор на известния рали състезател Тихомир Златков. Казва, че винаги е шофирала не за постигане на определено време, а за удоволствие.

Любопитно е, че извън автомобилния спорт Констанца е работила в леярна в продължение на 15-ина години. Тя е решила да се захване с тази професия, тъй като смяната там е била до 12.00 часа на обед и по този начин ѝ оставало време за спорта и да гледа децата си.

Въпреки че Томова обра повечето купи, останаха няколко награди и за други от общо 26-те участнички в тазгодишното дамско рали. За най-прецизна състезателка беше избрана Жасмина Георгиева с „Пежо 208“. Призът за най-малка участничка отиде при 20-годишната Йоана Андреева.

Във връчването на наградите се включиха бургаските депутати Ивелина Василева и Диана Саватева.

Организатор на автомобилното рали за жени е известната бургаска автомобилна фамилия Апостолови, начело с многократния шампион Стоян Апостолов. Като водеща на ралито за пореден път се изяви титулуваната състезателка и инструктор по карате киокушин Гергана Апостолова.