Събитие за театрален Бургас е осъществяването на една мечта – спектакъл, подготвен от ученици в театралната паралелка на НУМСИ „Проф. П. Владигеров", който ще се играе на истинска сцена.  Около 30 запленени от театралната магия млади актьори ще си партнират с професионални артисти в "Не падай духом" от Станислав Стратиев. Репетициите с режисьора Христо Симеонов са невероятно приключение и предизвикателство  за тях. Децата наистина влизат в театъра като храм, сподели Симеонов, който се чувства като Бенковски пред Хвърковатата чета. „Децата наистина летят на сцената! Това е неописуемо преживяване!”

В пиесата на незабравимия Станислав Стратиев на сцената оживяват герои с типични български черти - смешни, глуповати, необразовани, но с голямо самочувствие, малко

злобнички, завистливи, неспособни да обичат и да се жертват за другите, а на другия полюс - Рагаца и Светлин, които откриват какво е Любов. Децата играят заедно с един професионален актьор – Валери Елчов. Той е автор и на текстовете, по които Петя Тончева е сътворила песните в спектакъла. Танците пък са дело на Владимир Грудев.

Спектакълът е забавен, весел, смешен, но и малко тъжен, защото припомня, че възрастните в старанието си да помагат на децата, понякога пречат. Той със сигурност ще се хареса както на малките, така и на порасналите зрители.

Според директора на бургаския театър Борислав Чакринов, съвместният проект с училището изпълнява смисъла на нормалното сътрудничество, защото децата опознават генерално театъра чрез сцената.

Постановката на „Не падай духом”поставя началото на една добра и сериозна традиция. Премиерата е на 8 април, понеделник,  от 19 часа в театър „Адриана Будевска”.