Горан Горанов два пъти нападал католическите свещеници в бургаската църква „Дева Мария“ преди тежкия инцидент от 29 февруари.

Тогава бившият гард със солидно криминално досие преби двама свещеници. Историята започва от началото на февруари, обясниха от църквата. Тогава Горан започнал да посещава храма, но се държал мирно и спокойно. Агресията му се отключила на 27 февруари, защото свещеник му направил забележка, че унищожава църковната декорация. Горан опитал да удари отеца, но не успял.

Върнал се на следващия ден и се нахвърлил срещу двамата свещеници в момента, в който те влезли в храма. Това наложило да не се проведе и вечерната литургия, уточниха от католическата църква „Дева Мария Богородица“. На следващия ден, по молба на духовниците по време на вечерната литургия в храма имало полицейско присъствие. Горан се появил и бил задържан. Върнал се обаче в края на литургията и пребил двамата свещеници.

В момента отците не са в Бургас, те няма да идват в църквата още известно време, а от София в града пристига друг свещеник, който да извършва службите, обясниха за Gramofona.com от католическата общност в града. В изявление, служителите от храма признават, че се страхуват за сигурността си и са обмисляли възможността църквата да бъде затворена за известен период от време и да не приема миряни.

След ареста на Горан храмът отвори врати и вече работи нормално. „Всички тези инциденти, които са се случили в нашата църква на 27, 28, 29-ти февруари и на 1-ви март, за нас самите са много тежки и сериозни. Не искаме да осъждаваме никого. Искаме да приемем всички с отворени сърца, и да продължаваме да помагаме на хората да намерят своя път към Бога.

Вярвайки в доброто, имаме надежда за съдействието на хората, особено на държавните служители в град Бургас; преди всичко на полицята.“, коментираха от католическата църква в Бургас. В момента Горанов се намира в бургаския затвор, където ще изтърпи 6-месечна присъда за хулиганство по друго обвинение. Екс охранителят има и друга присъда от 3 год. и 4 месеца, която все още не е влязла в сила, тъй като се обжалва на втора инстанция.