Фрапиращ случай на домашно насилие в Бургас. Жена твърди, че мъжът й я е пребил, дни след като е пуснат от затвора. Там той излежал присъда именно за побой над нея.
„Май трябваше да ме убие, за да се задейства законът”, написа в сигнала си до NOVA Огняна Вълканова. По думите на потърпевшата тя била пребита от бившия си партньор пред входа, в който живее в 7:30 ч. сутринта. С нея били и децата й.
Огняна и насилникът й живели 18 години заедно. Той прекарал 9 месеца в затвора. След последното нападение тя е със счупени нос и ребро, както и с други по-леко контузии.
„Чух стъпки, обърнах се и видях, че е бащата на децата ми. Започна да ме удря с юмруци и ритници. Паднах на земята. Той започна да ме обижда, усетих кръвта да потича от носа ми”, спомня си за преживения ужас жената. Спасило я голямото й дете, което помолило баща си да остави Огняна. Мъжът обаче ударил и дъщеря си. Детето е със спукани ребра и било много уплашено, заяви майка му.
Огняна има и ограничителна заповед. Бившият й мъж няма право да я приближава на по-малко от 50 м, както и до дома и училището на малкия им син. „Страх ме е да не отвлече детето ни, докато отива на училище. Той се обаждаше от затвора и на мен, и на децата”, казва потърпевшата. Тя настоява за справедливост. Мъжът е бил отново задържан.
Източник: NOVA