Бургаският старши полицай Красимир Петков е с дисциплинарно наказание, съобщиха от полицията. На 2 март в късния следобед 9-годишният син на униформения се оплакал на баща си, че непознат мъж с кола преследва него и други деца, като им крещял и ги заплашвал с пистолет. Като чул това, полицай Петков се качил на личния си автомобил и тръгнал към децата, за да разбере какво се е случило. Междувременно подал сигнал на телефон 112 и поискал съдействие от колегите си в Първо районно управление.

Непознатият, който заплашвал децата е бургазлията Георги Карамарков. Той и полицаят били извикани в управлението, за да дадат показания. На входа на РПУ-то обаче полицай Петков и Карамарков се скарали и униформеният забил юмрук в лицето на другия мъж. Заради поведението си, което уронва престижна на МВР Красимир Петков е наказан. Срещу Карамарков пък е образувано досъдебно производство заради заплахите срещу децата. По случая работи и Районната

прокуратура в Бургас.

Самият потърпевш обаче има съвсем различна версия за случилото се. Георги Карамарков е бивш военен. В интервю за „24 часа” той твърди, че газовият пистолет, който полицията е иззела от него стои заключен от месеци в дома му. Причина за скандала с децата пък е тяхното поведение. От дълго време хлапетата тормозили приятелката на Карамарков, която има фризьорски салон.

По техни думи, след скандала на 2-ри март, във фризьорския салон пристигнали цивилни полицаи. Вместо да й помогнат обаче, служителите на реда започнали да заплашват жената, а единият от тях дори я зашлевил. Когато Карамарков и приятелката му пристигнали в Първо районно, за да подадат жалба, на входа ги пресрещнали Красимир Петков и негови колеги. Бившият военен е категоричен, че не е удрян единствено от полицай Петков, а че върху него са се нахвърлили няколко мъже.

 

 

Снимка:  standartnews.com