34-годишната продавачка Таня Бобчева успя да изгони крадец, опитал да обере павилиона й за цигари и алкохол, съобщиха от полицията. Инцидентът е станал тази сутрин, около 2,40 часа сутринта, в близост до спортна зала „Бойчо Брънзов”.
Нападнатият обект се намира до оградата на МБАЛ-Бургас, точно срещу спортната зала. В магазинчето влязло момче с качулка, което поискало бутилка минерална вода. Обръщайки се към момчето, продавачката видяла, че той е с маска на „Анонимните” и насочен срещу нея пистолет. Жената обаче преценила, че оръжието е бутафорно и веднага натиснала паник-бутона и успяла да изгони неосъществения обирджия.
В момента
смелата продавачка се намира в Пето Районно управление, където дава показания. Жената дори е успяла да извади снимки на крадеца, тъй като обектът й е с видеонаблюдение. „Подобни инциденти се случват често, за това имаме камера в магазина”, разказа пред Gramofona.com Таня.
Тя уточни, че нейният обект е нападан три пъти за последните няколко години. За късмет, до момента атаките на крадците са били безуспешни. Според Таня Бобчева крадецът от тази нощ е непълнолетен. Само преди дни, в същия район беше разбит и друг павилион. Тогава крадците атакуваха обект от веригата Lafka и успяха да откраднат различни марки цигари.
Снимка: economic.bg