Шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха 18-а победа от началото на сезона, след като се наложиха у дома над Тетевен Волей с 3:1 (25:18, 25:14, 30:32, 25:19) в мач от последния 22-и кръг на редовния сезон, който се игра в бургаската зала “Младост.”

Така Нефтохимик с актив от 55 точки, 18 победи и 4 загуби спечели първото място в редовния сезон. Възпитаниците на Найден Найденов си осигуриха минимум сребърните медали в Суперлигата на България. На 1/4-финалите бургазлии ще играят срещу 8-ия Марек Юнион Ивкони (Дупница). В плейофите ще се играе до 2 победи от 3 мача, а първата среща ще бъде следващия петък (9 март).

Тетевен допусна 18-а загуба и с актив от 13 точки финишира на предпоследното 11-о място, като ще играят плейаут за оставане в елита с втория от Висшата лига.

Първия гейм на срещата започна оспорвано, но Нефтохимик бързо набра инерция и поведе в резултата след 25:18. Без особени трудности домакините спечелиха и втората част с разгромното 25:14. Най-интересен беше третия гейм, който се превърна в истинско волейболно шоу. Нефтохимик изоставаше в резултата при 14:19, но успя да изравни при 19:19 и дори да поведе с 20:19. До края на гейма, обаче, следваха куп смени на лидерството и в крайна сметка нервите на волейболистите от Тетевен се оказаха по-стабилни - 32:30. В последната част нещата отново изглеждаха непредвидими, но само до средата на гейма. След това шампионите от Нефтохимик показаха класа и не позволиха изненади - 25:19 и 3:1.

Източник на информация: sportal.bg
Снимки: Митко Димитров