Волейболистите от "Нефтохимик 2010" посрещат днес от 18:30 часа в зала "Младост" шампиона на Норвегия "Викинг ТИФ"(Берген) в 1/8 финален мач-реванш от европейския клубен турнир за купата на CEV, съобщиха от Общината.

В първата среща като гости бургазлии спечелиха с 3:1 гейма и направиха сериозна крачка към класиране в следващата фаза. При нов успех тази вечер или дори при загуба с 2:3 нашите продължават.

"Излизаме само за победа, за да зарадваме бургаските любители на волейбола в този втори по сила европейски клубен турнир", заяви мениджърът на "Нефтохимик 2010" Огнян Томов.

Зрителите ще влизат в зала "Младост" срещу билетче от 1 лев.

Съперник на на класиралия се на четвъртфинал ще бъде гръцкият гранд "Олимпиакос", който отстрани турския "Истанбул ББ". Ако това е "Нефтохимик", то първият мач ще е на 30 януари (сряда) в Бургас. Реваншът в Гърция е на 14 февруари.