Отборът на Нефтохимик записа поредната си загуба във футболния шампионат на Втора лига, този път отстъпвайки като домакин на Созопол с 0:2. Гостите започнаха по-добре срещата и съвсем логично поведоха в резултата още в 15-тата минута с гол на Кристиян Пешов след грешка в защитата на бургазлии.  Десет минути преди края на първото полувреме отборът на Созопол удвои преднината си на 2:0 с гол на Мустафа Мустафа в 35-тата минута. При този резултат двата отбора се отеглиxа на почивката, а през второто полувреме силите на домакините не стигнаxa за нещо повече и така резултатът остана непроменен между последните два отбора в класирането.

Двубоят се игра на градския стадион в Българово, където бургазлии играят домакинските си мачове през този шампионат, а преди началото на мача футболистите на Нефтоxимик излязохa да загряват на терена с тениски в подкрепа на това стадион „Лазур“ да стане общински. По време на срещата феновете на бургазлии издигнахa трансперанти, които гласяхa: „Нашият дом е в Бургас“ и „Върнете стадион „Лазур“ на бургазлии“. Както е известно през изминалата седмица започна мащабна кампания, организирана от феновете на бургаския клуб, за откупуването на стадион „Лазур“ от община Бургас. До момента инициативата е подкрепена от много бивши футболисти и треньори на „шейховете“, както и от артисти, симпатизиращи на клуба.

След този мач Нефтохимик продължава да е на дъното във Втора лига с актив от едва 4 точки и почти сигурен изпадащ, докато отборът на Созопол е с 15 точки и се изкачи с една позиция на 14-то място. В следващия кръг „нафтата“ отново е домакин, този път на Ботев Гълъбово, а двубоят ще се играе на 26 ноември от 14:30 часа.

Автор: Михаил Колев