Отборът на Поморие на Югоизточната III-та девизия се наложи с 4:1 над Свиленград в мач от 33-тия кръг на 23.05. /събота/ на стадион Поморие.

Старши треньорът Малин Орачев даде шанс за изява на повече от футболистите, които по-рядко влизаха в игра през първенството.Само трима от титулярите се ползваха със същия статут и във предишните срещи.

Още във 10-та минута Емил Гетов откри за домакините от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Димитър Коларов. Алеко Христов удвои в 29-та минута след центриране на Стойко Иванов, а в самия край на полувремето Живко Илиев направи аванса на своя тим класически.

Малко след почивката опитният Владислав Ямуков от Свиленград получи директен червен картон, но и в намален състав гостите стигнаха до почетен гол чрез Любомир Александров (49′).

Девет минути преди края Коларов се реваншира за многобройните си пропуски, оформи крайния резултат 4:1.