Повече от хиляда ентусиазирани зрители подкрепяха отбора на ОФК “Поморие” по време на първата му среща от първенството в „Б” професионална футболна група.

В дебютния си мач тимът ни посрещна противника на свой терен, като двубоят завърши с разгром над ПФК “Оборище” Панагюрище и краен резултат 3:0.

Първото полувреме изтече без попадения в нито една от вратите. През втората част на играта обаче, домакините се развихриха и в рамките на 15 минути успяха да отбележат 3 гола на гостуващия отбор.

Голмайстори за Поморие бяха Ахмед Ахмедов с 2 гола в 51та и 60та минута и Яни Пехливанов, който се разписа 4 минути по-късно.

Така ОФК “Поморие” ознаменува старта си в първенството с убедителна победа.

Следваща среща ще се проведе на 01.08.2015 г. в град Банско, когато отборът на гостува на ПФК “Банско”.