Нефтохимик загуби с 0:2 гостуването си на Добруджа. Двубоят от 2-ия кръг на Б група се игра на стадион „Дружба” в Добрич пред около 500 зрители. „Шейховете” получиха сериозна подкрепа, след като цял автобус с фенове пропътува разстоянието от Бургас специално заради мача. И двете попадения паднаха след почивката. Симеон Иванов откри резултата в 49-ата минута, а Николай Илиев оформи крайното 2:0 в 85-ата минута.

Гостите от Бургас бяха по-добри през всичките 90 минути, нацелиха три греди и като цяло изпуснаха повече положения. Футболистите на Радостин Кишишев можеха да открият още в 4-ата минута, но ударът на Станислав Жеков срещна десния страничен стълб. Двадесет минути по-късно Стефан Неделчев стреля майсторски с глава, но отново уцели гредата. Напречната греда нацели и новото попълнение Станислав Дрянов с далечен удар в 65-ата минута. До края на срещата бургазлии пропуснаха още няколко добри възможности, докато домакините успяха да реализират малкото ситуации, които имаха пред себе си и спечелиха трите точки.