Пореден успех в контролните срещи от зимната подготовка извоюва „Нефтохимик“, съобщиха от футболния клуб. На стадиона в Българово тимът се наложи над съперника си в Югоизточната Трета лига „Миньор“ от град Раднево с 2:1.

Дебют със зелената фланелка направи най-новото попълнение в отбора – защитникът Атанас Ташолов. Бившият вече бранител на „Ботев“ (Пловдив) избра да продължи кариерата си в „Нефтохимик“ в опит да помогне на тима да спечели промоция в професионалния футбол.

През първата част на приятелския двубой „шейховете“ владееха случващото се на терена, но направиха няколко пропуски и до почивката нулевото равенство се запази. След подновяването на играта наставникът на тима Диян Петков замени половината от състава, а в 75-та минута и останалата част.

„Нефтохимик“ откри резултата в 72-рата минута чрез Цветомир Цонков. Мирослав Радев засече с глава центриране от фаул на Кольо Чахов, но бе неточен и топката попадна при непокрития на границата на наказателното поле Цонков, който се разписа за 1:0. Десет минути по-късно гостите изравниха след гол от пряк свободен удар. В 85-та минута „Нефтохимик“ си върна преднината. Победното попадение бе дело на Деян Христов. Той отбеляза за 2:1 с удар от воле след центриране от корнер.

В събота на „шейховете“ отново им предстои контролна среща. Те ще се изправят срещу тима от Първа лига „Верея“ (Стара Загора). Мъчат е от 14:00 ч. на стадиона в с. Ягода. В срещата отново ще вземат участие всички налични футболисти, като игровото време на всеки един играч ще бъде изравнено спрямо записаните минути в днешната проверка.