Отборът на Нефтохимик надигра с 3-2 Ботев Гълъбово в първата си контрола това лято. През всичките 90 минути „шейховете“ доминираха на терена и заслужено се поздравиха с успех.

Първото полувреме започна с натиск на Нефтохимик, но пропуски направиха Манев, Хазуров и Александров. Нелогично на фона на показаното, гостите от Ботев поведоха след добра контраатака в 26 минута.

Отговорът на Нефтохимик не закъсня и в 35 минута след много добра атака от дясно между Слави Шопов и Александър Александров, първия не остави шансове за вратаря на гостите и успя да изравни.

През втората част треньорът на бургазлии Димчо Ненов смени своята единайсеторка, което даде резултат в 57 минута, когато Симеон Иванов с глава успа да реализира за 2-1.

И точно когато домакините натиснаха, Ботев отново стигна до гол. Все пак в 85 минута логичното се случи и Георги Чакъров успя да отбележи победното попадение за Нефтохимик.

Заради различни контузии двубоя за Нефтохимик днес пропуснаха Даниел Гаджев, Живко Хаджиев и Атанас Чипилов.