Ботев Пловдив разгроми с 4:0 Бейтар Йерусалим и с общ резултат 5:1 продължава във Третия предварителен кръг на Лига Европа.

Сайтът Gramofona.com се погрижи да отрази срещата на живо за своите читатели.

Начало на срещата.
10 минута - ГОЛ! Пламен Димов с глава открива резултата. 1:0
13 минута - Пропуск за Ботев. Фернандо Виана пропуска сам срещу вратаря.
32 минута - ГОЛ! Фернандо Виана удвоява резултата.
39 минута - Първа смяна за Бейтар. Дейвид Келтейнс излиза, на негово място се появява Жоржиньо.
45 минута - Жълт картон за симулация за Итай Шехтер от гостите.

Край на първото полувреме.

Начало на втората част. Ботев упражнява домакински натиск.
47 минута - ГОЛ! Капитанът на домакините Лъчезар Балтанов прави резултата класически.
53 минута - Втора смяна за гостите Ферера замемя голямата звезда Йоси Бенаюн.
54 минута - Ботев затяга обръча около вратата на Бейтар. Пламен Димов стреля опасно с глава, но вратарят Клейман изби в корнер.
59 минута - Жълт картон за футболист на гостите, заради грубо нарушение срещу Балтанов.
61 минута - Опасна атака за Бейтар, която завършва без нищо сериозно.
67 минута - Трета смяна за гостите. Играта напуска Итай Шехтер, на негово мястото Гаетан Варен.
69 минута - Опасен изтрел за Бейтар от извън наказателното поле, но без проблем за Чворович.
71 минута - Коварен удър на Неделев от извън наказателното поле, Клейман избива в корнер.
72 минута - Първа смяна за "канарчетата". Играта напуска авторът на третия гол Лъчезар Балтанов, на негово място Серкан Юсейн.

74 минута - Претенции на домакините за нарушение срещу Тодор Неделев. Главния съдия не посочва бялата точка.
77 минута - Бейтар остава с човек по-малко, заради изкарването на втори жълт и следователно червен картон за Марсел Хейтер.
79 минута - Втора смяна за пловдивчани. Играта напуска Крум Стоянов, на негово място Лазар Марин.
83 минута - Последна смяна за Николай Киров. Фелипе Близола се появява на мястото на авторът на втория гол Фернандо Виана.
85 минута - Пореден жълт картон за израелски футболист. Той е за Идан Веред.
89 минута - Греда за Ботев. Омар Косоко с прехвърлящ удър.
90 минута - ГОЛ! Фелипе Близола хвърля феновете на Лазур в ексаз.
3 минути добавено време на срещата.

Ето и стартовите състави на двата отбора:

Ботев (Пловдив): 99. Иван Чворович, 2. Цветомир Панов, 4. Виктор Генев, 8. Тодор Неделев, 9. Фернандо Виана, 14. Яя Меледже, 17. Лъчезар Балтанов, 20. Омар Косоко, 23. Йордан Минев, 25. Крум Стоянов, 70. Пламен Димов.

Бейтар (Йерусалим): 1. Борис Клейман, 2. Антоан Конте, 3. Дейвид Келтейнс, 5. Дан Мори, 8. Идан Варед, 9. Итай Шехтер, 15. Йоси Бенаюн, 18. Хен Езра, 20. Михаел Серощан, 23. Марсел Хейтер, 52. Ерик Сабо.

Снимка: Митко Димитров