Франция триумфира на Евро 2015 в Бургас. Във финалния сблъсък на стадион "Лазур" се изправиха младежките национали на Франция и Германия.

Още в първите минути на мача французите започнаха с атаките си срещу немската врата, но първият гол падна едва в края на първото полувреме.

Втората част на двубоя премина далеч по-интензивно, а головете буквално валяха. Крайният резултат е 4:1 за Франция, която е новият европейски шампион при юношите до 17 години.

Герой на финалния мач стана нападателят Одсон Едуар, отбелязал три гола. Одсон Едуар стана и голмайстор на европейското първенство за юноши с 8 гола.

Докато французите ликуваха, немците направиха почетна обиколка на стадион "Лазур". Те събраха аплодисментите на публиката, а края на Евро 2015 завърши с мощна заря.

Финалната среща на стадион "Лазур", който се напълни със зрители, изгледаха кметът на Бургас Димитър Николов, областният управител Вълчо Чолаков, бургаските депутати Костадин Марков и Димитър Бойчев, президентът на УЕФА Мишел Платини, спортният министър  Красен Кралев, шефът на БФС Борислав Михайлов, националният селекционер Ивайло Петев, Йордан Лечков, много футболни фенове.