Възпитаниците на Професионална гимназия по механоелектротехника и електроника в Бургас са новите шампиони на България по хандбал от Ученическите игри 2015 г. за 8-10 клас. Финалният турнир се проведе в Хасково и в него участваха 6 отбора при юношите.

Във финалния мач бургазлии победиха домакините от ПГДС „Цар Иван Асен ІІ“ с 32:28. Днес пред  Gramofona.com хандбалистите споделиха впечатленията си от турнира, който предварително са заявили, че ще спечелят.

„Много сме горди, че спечелихме. Чувствам се прекрасно. Още от самото начало знаехме, че ще сме първи, защото нашият отбор има големи възможности. Играхме с хъс и докрай“, с гордост разказа капитанът на отбора Йоан. Самият той тренира хандбал от седем години. На мнение е, че упоритите тренировки носят след себе си големия успех.

Победата при момчетата идва и поради друга причина – отношенията между съотборниците. „Едно цяло сме и се разбираме много добре”, допълва още Йоан.

17-годишният възпитаник на Механото Станислав Василев, също е много доволен от постигнатия резултат. „Ръководството се радва наравно с нас. Пожелаха ни да продължаваме със спорта и да вървим напред, което смятаме и да направим. Ние бяхме една класа над другите. В групите много лесно преодоляхме отборите, на полуфинала също бихме с 10 гола. На финала леко се отпуснахме, но след това си оправихме грешките и спечелихме”, разказа още Станислав.

Всички в отбора коментираха, че спортът е нещо много важно за духа и тялото. Техният треньор Янко Николов побърза да отбележи, че е горд с момчетата си, въпреки, че всички вече са се поуморили. „Децата показаха какво могат, знаеха си възможностите и победиха“, сподели менторът им.

Още вчера Механото посрещна на крака своите победители, които и днес продължават да се хвалят и да показват купата и медалите си.

Спечелването на купата хандбалистите дължат и на директорката си Роза Желева, която ги подкрепи по време на турнира. „Най-важното е, че нашата директора е единствената, която дойде да ни гледа на финалите. Заради нея спечелихме купата. Благодарение на нейната подкрепа имаме и нови екипи“, споделиха шампионите.

Какво каза директорът на ПГМЕЕ Роза Желева, очаквайте в следващото интервю с нея в Gramofona.com.