За първи път колоездачи от Вело Царево се включиха в Републиканската купа по колоездене в Одрин. Състезанието е изключително популярно в Южната ни съседка, а в тазгодишното 10-то издание участваха над 1000 велосипедисти.

Царевци се представиха повече от достойно.

В група ‘89-‘99 г. Георги Стоянов финишира 82-ри от общо 159 състезатели. Във възрастовата група ‘79-’88 г. Стоян Чайков завърши 113-ти от 189 колоездачи. В група ‘59-‘68 г. Антон Дачев е 15-ти, а Згура Згуров 21-ви от общо 57 състезатели. Стоян Петков не успя да финишира, тъй като спука тубуларна гума и нямаше възможност за подмяната й в рамките на обиколката.

От Вело Царево са категорични, че това не е последното им участие в Републиканската купа по колоездене в Одрин. Царевските велосипедисти ще участват и догодина, като този път амбицията им ще е за още по-добро представяне и класиране в челните десятки на различните групи.