Първата ракета на българския тенис Григор Димитров се класира за финала на турнира в Стокхолм, след като срази австралиеца Бърнард Томич след 6:3 7:5, съобщава Факти.бг. Австралиецът показа добър тенис, но въпреки това класата на хасковлията си каза думата и така той постигна общо втора победа над 76-ия в света тенисист.

Той ще спори за трофея срещу Томаш Бердих или Матияс Бахингер, които ще се срещнат на другия 1/2-финален мач.

Така Гришата е само на един успех от защита на титлата си в този турнир, която спечели през миналата година.

Първият сет на мача бе решен от един единствен пробив в полза на българина, който падна във втория гейм. Именно в този гейм бяха и двата шанса за пробив за целия сет, като двамата си взимаха подаванията през другите геймове. Хасковлията стигна до аванс от 15:40 при сервис на противника си. Той пропусна първия си шанс да пробие, но при втория спечели доста оспорвана размяна на удари и в крайна сметка осъществи целта си. Гришо си взе безкомпромисно подаванията до края й така поведе със сет аванс.

Във втория сет обаче Томич показа по-голяма концентрация и го спечели. Австралиецът стигна до пробив за 3:1 гейма. Младият тенисист достигна до два шанса да пробие. Томич сбърка бекхенд и пропиля единия шанс, но след това не направи грешка и реализира пробив с който поведе. Гришата едва задържа сервис гейма си в осмия гейм на втората част, след като неговият опонент пропиля два шанса да пробие с цената на сетболи.

Бърнард пропусна първия сетбол с лош ретур, а след това българинът отрази и втория, макар да направи елементарна грешка от форхенд, за да даде шанс на опонента си. Нашето момче върна пробива и намали пасива си на 4:5. Томич поведе с 30:15 при подаването си, но след това направи две непредизвикани грешки и една двойна. Така пробивът бе върнат от нашето момче, след което резултатът бе изравнен в геймовете.

Григор поведе с още един пробив за 6:5, след като неговият противник прати топката в аут, а и като цяло геймът бе много слаб за австралиеца. След това българинът си взе подаването и спечели мача.

Снимка и източник: Факти.бг