Григор Димитров приключи участието си на турнира в Ченгдун, Китай след като загуби полуфиналния си мач срещу испанеца Алберт Рамос.

Срещата беше изпълнена с обрати и драматични отигравания, но в крайна сметка противникът на родния тенисист се наложи с 6:7(6), 6:1, 6:7(3), съобщава bTV. Мачът започна равностойно. При 2:2 гейма Рамос реализира пробив, но българинът успя да отговори подобаващо веднага и да изравни отново резултата.

Първият сет се реши в драматичен тайбрек. Димитров поведе с 5:1, но допусна обрат и противникът му поведе. Втората част обаче започна с пробив за родния представител, който беше абсолютно безапелационен и нареди още два пробива, с които изравни резултата.

В решителната част равностойната игра отново се завърна на корта. По-съобразителен се оказа испанецът, който реализира пробив още в началото.

Димитров обаче успя да изравни резултата в геймовете и срещата беше решена от тайбрек, който българинът загуби при 7:3.

Източник: 24 часа