Лидерът във временното класиране на Националната Баскетболна Лига – Лукойл Академик записа нова победа, след като се наложи при визитата си на Черноморец (Бургас) със 106:70 в двубой от XXVI кръг. Никола Драгович беше най-резултатен за „студентите” – 16 точки, Веселин Веселинов и Самуел Франсис добавиха съответно по 14 и 13 точки, а Крис Минков и Дейниъл Браун приключиха с по 12 точки. Емил Бинев вкара 18 точки за домакините, Любен Пасков и Константин Коев добавиха по 13 точки, Деян Биелич се отличи с „дабъл-дабъл” – 11 точки и 11 борби, а капитанът Димитър Рошманов завърши с 8 точки, 4 борби и 3 асистенции. Баскетболистите на Тони Дечев поеха инициативата още от първия съдийски сигнал и след четири минути игра вече имаха аванс от девет точки – 11:2, като тази разлика се запази и до края на първата четвърт – 24:15. През вторите десет минути гостите от Правец не намалиха темпото, а разликата продължи да се покачва, като на почивката Лукойл вече имаше повече от комфортен аванс – 52:33. През третата част нивото на игра определено падна, като това се дължеше най-вече на отпускането в редиците на „студентите”. Въпреки това, момчетата на Тони Дечев успяха да поддържат разликата в своя полз, а в заключителните десет минути „студентите” отново вдигнаха оборотите, с което си подсигуриха още по-изразителна победа – 106:70.

Снимки: Митко Димитров