След блестящ мач на Христо Николов-Гларуса, който завърши с 37 точки, баскетболистите на "Черноморец" надиграха гостуващия тим на "Атлетик" с 82:70. Мачът в спортна зала "Бойчо Брънзов" беше от деветия кръг в "А" група - първа петица, съобщиха от Община Бургас.

Двата отбора се захапаха здраво и почивката дойде при аванс от 6 точки за бургазлии. В третата част гостите успяха да намалят преднината до 3 точки. През последните 10 минути момчетата на треньора Йордан Колев демонстрираха повече класа и закономерно се поздравиха с поредна победа.

Лидерът на "Черноморец" Христо Николов отбеляза 37 точки, хвана 4 борби и направи 4 асистенции. Робърт Георгиев завърши с 12 точки и 6 борби. 11 точки добави Ангел Димитров, а с 10 точки и 9 борби се отчете Паулин Жардим.

В следващия последен кръг от тази фаза отборът на "Черноморец", който е втори във временното класиране, гостува на "Чавдар" (Троян). Мачът е на 24 март (неделя).