Носителят на Купата на България по баскетбол „Черноморец“ отстъпи като домакин на шампиона „Балкан“ с 89:90 в мач от 31-ия кръг (първа шестица) в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. Гостите отбелязаха победната си точка буквално в последната секунда на двубоя, когато прозвуча финалната сирена.

Загубата е едва шеста на „Черноморец“ за сезона. Тя е без значение за класирането на бургазлии, които предварително си бяха гарантирали първото място в редовния сезон.

Момчетата на Васил Евтимов изиграха по-добро първо полувреме, в което контролираха събития на терена и в края на началните 20 минути натрупаха аванс от 15 точки – 60:45.

След паузата домакините дръпнаха с 18 точки, преди „Балкан“ да заиграе по-уверено и да започне да топи пасива си. Преди четвъртата част ботевградчани се доближиха на 1 точка от „Черноморец“, намалявайки до 71:72.

Гостите поведоха за първи път с 87:86 при оставащи 56 секунди след кош на Димитър Димитров, после „Черноморец“ за кратко си върна водачеството, но Мартин Сотиров реализира за „Балкан“ секунда преди края и донесе победата с 90:89.

Най-резултатни за отбора от Бургас бяха Христо Захариев, реализирал 26 точки (4 тройки), Шон Смит е с 14 точки и 11 борби, Травис Макконоко записа 13 точки и 7 асистенции, а Андрей Иванов добави 11 точки.

В последния кръг от редовния сезон „Черноморец“ ще гостува на „Спартак“ в Плевен. Както и да завърши мачът, бургазлии са непоклатими на върха. Те вече се готвят за финалните двубои за шампионската титла в НБЛ.