„Черноморец“ ще играе срещу „Балкан“ на полуфиналите в Националната баскетболна лига за мъже. Това стана ясно, след като снощи ботевградчани отстраниха в четвъртфиналната серия отбора на ЦСКА с 2 на 1 победи. Два дни по-рано бургазлии изхвърлиха „Левски“ след две победи – у дома и в столицата.

По този начин „Черноморец“ и „Балкан“ ще направят своеобразно повторение на миналогодишния финал в първенството. Тогава ботевградчани ликуваха в зала „Арена Бургас“ и станаха шампиони. Сега тимът от Бургас има домакинско предимство – като първенец в редовния сезон той си спечели правото първите два мача да бъдат в зала „Бойчо Брънзов“ – те ще са на 8 и 10 май.

Третият и евентуално четвъртият двубой ще бъдат в Ботевград на 13 и 15 май. В полуфиналната серия се играе до 3 победи от 5 мача. Ако се стигне до равенство при 2:2, то последната среща отново ще бъде в Бургас – на 18 май.

Другата полуфинална двойка в НБЛ е „Рилски спортист“ – „Спартак“ (Плевен). Техните срещи започват с ден по-рано от тези на „Черноморец“, като домакинското предимство е на страната на баскетболистите от Самоков.